Davis 202 eleme turu çizilmiş

15
Jan

Davis 202 eleme turu çizilmiş

İlk servisinde sadece dokuz puan kaybetti ve 20 galibiyet atışında tüm kapıları kapattı. Düello ‘berabere’ gitti ve canavar finali bitirmek için harika anlarda olduğu gibi yeniden ortaya çıktı. İlk iki şansı kaçırdı, bir ayar noktası kurtardı ve üçüncüyü kaçırmadı.

Baptist: "Böylesine zor bir haftadan sonra öne çıkmak zorunda kaldım"

Bautista finalde İspanya’yı geçmek için geri döndü

Paris ve New York’ta iki yeni Grand Slam şampiyonluğu ve erkekler pistinde dünya liderliği ile olağanüstü bir yılı kapatan İspanyol “Armada” için altıncı ve bir numara için beşinci Davis Kupası. İspanyol tenisi, bu spordaki en eski yarışmanın temellerini yenilemiş olmasına rağmen kurallara geri dönüyor.

Nevada Atletizm Komisyonu tarafından soruşturulmasına rağmen Khabib Nurmagomedov, Rusya’da bir kahraman gibi karşılandı. UFC 229’da Conor McGregor’a karşı savunduğu hafif siklet unvanıyla ‘Kartal’, yurttaşlarının sıcaklığını ve tebriklerini aldı.

10/10/2018

15/10/2018 tarihinde 21:26 CEST

Yüzlerce Khabib Nurmagomedov taraftarı Mahaçkale’deki Anzhi stadyumuna akın etti. Dağıstan Kültür ve Spor Bakanı Magomed Magomedov bile Rusya’yı tebrik etmek için hazır bulundu.

Nurmagomedov, babasının eşlik ettiği yurttaşlarına sevgilerini gösterdikleri için teşekkür etti ve her zaman adını zikreder. "Çok teşekkür ederim yegenlerim"yenilgisiz UFC şampiyonu dedi.

McGregor kavgasından sonra acımasız kavgaya neyin sebep olduğunu öğrenin – Nurmagomedov

McGregor, tahtı kaybettikten sonra: "Savaş devam ediyor"

"Bazıları kötü tepki verdiğimi söylüyor. Şunu söylemek istiyorum: kartallar kafese oturmaz. Conor McGregor ve ekibine gösterdim"UFC 229’un kapanışında bir meydan savaşında oynadıktan sonra Nevada Atletizm Komisyonu tarafından askıya alınabilecek olan Khabib’i ekledi.

McGregor ve Khabib arasındaki kavga, havada başka bir ilginç kavga olasılığını bıraktı. Rus Khabib Nurmagomedov, yüzüğün bir diğer harikası Floyd Mayweather’a, onu savaşta yenebileceğini garanti ederek meydan okudu. 

16/10/2018

Kanun 10/17/2018 10:46 CEST

"Ormanda sadece bir kral var ve o da benim. Mayweather McGregor’u deviremedi ve ben onu kolayca yendim". Bu sözlerle Khabib, Mayweather için bir meydan okuma başlattı. Gerçek şu ki, her ikisinde de yenilmez afiş asılı ve aralarında bir kavga ikisinden birinin yenilmez olmasını sağlayacaktır. 

Amerikalı, meydan okumayı Khabib’den aldı ve kimseyi kayıtsız bırakmayacak sözde bir kavgaya kapıyı açık bırakmak için sosyal ağları kullandı. Floyd Mayweather, Rusları "cüzdanı aç" ve takipçilerinden Khabib’in kendisine meydan okumasını izlemelerini istedi. 

McGregor futbola gidiyor

Conor McGregor ve Khabib Nurmagomedov, Nevada Atletizm Komisyonu tarafından onaylandı

Mayweather şu anda 50-0 yenilmezken, Khabib’inki 27-0. Şu anda her şey havada ama kim bilebilir ki 2019’da yılın dövüşü bu iki büyük dövüşçünün baş kahramanı olacak, böylece yenilmez unvan sadece birine gidecek. 

UFC 229’un son dövüşünden sonraki tartışma, konuşacak çok şey verecek. Spor dünyasından pek çok şahsiyet, Khabib Nurmagomedov ve takımı arasında Conor McGregor’a karşı olan çekişme hakkında fikirlerini belirtmek istedi. Olanları en son analiz eden, ITP televizyonunda Abu Dabi’den konuşan Floyd Mayweather’dı. Money, UFC’nin şu anki hafif sıklet şampiyonu Khabib’in tavrını eleştirmekten süperbetin bağlantı hatası çekinmedi.

10/10/2018

15/10/2018 tarihinde 21:26 CEST

Ariadna Valls

"McGregor ile dövüşen adama aşina değilim, sadece onun namağlup olduğunu biliyordum. McGregor zorlu bir rakip, ancak rakibi sekizgenden fırladı ve kalabalığın içindeki insanlarla savaşmaya başladı, bu yüzden … bu hiç profesyonelce değil.", İşaret etti.

Mayweather, Khabib’in eylemleri nedeniyle karşılaşabileceği olası cezalar hakkında yorum yapmaya cesaret etti. Amerikalı, 2006 yılında Zab Yahuda ile mücadelesinin ardından ortaya çıkan tartışmayı hatırladı ve bu nedenle bu tartışmanın Rus savaşçısı Khabib Nurmagomedov için sonuçları olacağına dair güvence verdi.

Bir kahraman: Khabib Nurmagomedov, Rusya’da büyük bir şekilde karşılandı

McGregor, tahtı kaybettikten sonra: "Savaş devam ediyor"

"Bu büyük bir para cezası olacak, eminim, çünkü Yahuda’yla mücadelemde ringdeki bir münakaşanın büyük bir cezası vardı. Büyük bir para cezası, yani bir adam kafesten dışarı çıkıp farklı insanlarla kavga ettiğinde … para cezası çılgınca olacak", O bitirdi.

İspanyol tenisi için tarihi bir gün daha. Ve yine evde. Madrid’de. Roberto Bautista ve Rafa Nadal, 2019 Davis Kupası finalinde Hırvatistan’a hızlı yolda (2-0) karşı galibiyete imza attı. Castellón, babasının ölümünden iki gün sonra milli takıma döndükten sonra genç Felix-Auger Aliassime’ye karşı ilk puanı kazanarak zafere giden yolu açtı.

24.11.2019

25.11.2019 tarihinde 15:54 CET

David boti @kafadergisi

Konular

Rafael Nadal

Daha sonra, dünyanın bir numarası yoluna devam etti ve gelecek vaat eden Denis Shapovalov’a karşı ikinci ve son puanı aldı. Bu ülke yarışmasında bekarlarda 29. olan zaferi, ‘Armada’nın 2000, 2004, 2008, 2009 ve 2011 baskılarında elde edilenlerden sonra Madrid’deki Caja Mágica’da tarihindeki altıncı Salata Kasesini yükseltmesine izin verecek. 

2000: Tarih için bir hafta sonu

Juan Carlos Ferrero, İspanya için tarihteki ilk Salata Kasesini almak için Lleyton Hewitt’in Avustralya’sını (3-1) dördüncü sırada yendi. Barselona’da kalabalık bir Palau Sant Jordi’deydi. Albert Costa, Alex Corretja ve Joan Balcells eşlik etti. Ülkelere göre bu yarışmada İspanyol tenisinin altın çağını açın

2004: Rafa Nadal ile ilk

Dört baskı sonra ve Sevilla’daki Cartuja stadyumunda ayar olarak, İspanyol takımı Amerika Birleşik Devletleri’ni gönderdikten sonra Davis Cup’ta tekrar yönetime döndü (3-2). Carlos Moyá iki puanı kazandı ve bugün onun öğrencisi olan Rafa Nadal, Amerikalı bir numara Andy Roddick’i yendi. İlk manacorí için.

2008: Mar del Plata’nın kahramanları

Muhtemelen ‘Donanma’ tarihi için en duygusal olanlardan biri. Nadal son dakikada düşüktü. Takım Arjantin’i kendi evinde (1-3), Fernando Verdasco ve Feliciano López ile Emilio Sánchez Vicario liderliğindeki ekibin o sırada yaşadığı korkunç ortamla işaretlenmiş bir dizinin ana kahramanları olarak yeniyor.

2009: Üst üste ikinci ve Çek Cumhuriyeti’ne karşı

Bir yıl sonra, İspanyol takımı bir kez daha finale ve Palau Sant Jordi’de yükseldi. Çek Cumhuriyeti’ne (5-0) karşı şampiyonluğu kazanmak için sadece ilk iki güne ihtiyacınız var. Nadal, Tomas Berdych’i yendi ve Ferrer, Radek Stepanek’i yendi. Feliciano López ve Fernando Verdasco’nun oluşturduğu çiftler de Cumartesi günü gerçekleşti. En rahatlarından biri. Albert Costa kaptandı.

2011: Arjantin’e karşı bir tane daha

Davis 2020 eleme turları çekildi

Nadal: "Takım olarak kazanmak çok daha tatmin edici"

İspanya ve Arjantin, ülkeler için maksimum rekabette finali tekrarlıyor ancak bu sefer İspanyollar yerel halk gibi davranıyor. Cartuja tekrar seçildi. İki puanla Nadal ve onun ile Ferrer, son dört baskının üçüncüsü olan Davis’te (3-1) tarihteki beşinci kupayı verdi. İspanya, dünya tenisinin referansı olarak kurulmuştur.

Davis Cup, 2019’da şu anın en iyi 18 ülkesinin yedi gün boyunca şampiyonluk için yarışmak üzere Madrid’e geldiği yeni bir yarışma sistemi ile formatını yayınladı. ITF, Gerard Piqué’nin başkanlığını yaptığı iş holding şirketi Kosmos ile el ele, hayatta kalmanın bir yolu olarak tenis dünyasındaki en büyük erkekler yarışmasının yenilenmesi konusunda kesin bir iddiaya girmeye karar verdi.

24.11.2019

25.11.2019 tarihinde 15:54 CET

Başkentteki Caja Mágica’da “Armada”, yeni yarışma formatıyla ilk şampiyon takım oldu. İspanya bugüne kadar altı galibiyet elde etti (2000, 2004, 2008, 2009, 2011 ve 2019) ve bu efsanevi yarışmada dört kez (1965, 1967, 2003, 2012) finalist oldu. Şu anda yalnızca mutlak lider olan Birleşik Devletler (32) tarafından aşıldı; Avustralya (28), İngiltere (10), Fransa (10) ve İsveç (7).

Davis Cup 2019’daki zafer, İspanya’ya takımın beş oyuncusu ve Kraliyet İspanyol Tenis Federasyonu (RFET) tarafından dağıtılacak 3.160.000 Euro’luk bir ödül gerektiriyor.

24.11.2019

25.11.2019 tarihinde 15:54 CET

Konular

Rafael Nadal

Şampiyon takım için ayrılan toplam tutarın 2.100.000 eurosu oyunculara ve 1.060.000 eurosu RFET’e gidecek.

Önümüzdeki 25 yıl için Davis’e taahhüt veren Japon e-ticaret şirketi Rakuten’in 3 milyar dolarlık yatırımı, finalde 18 yarışmacıya önemli ödüller kazandırdı.

Bugün finalde İspanya’ya mağlup olan Kanada takımı, Atlantik’i 2.225.000 euro ile geçecek: oyuncular için 1.5 milyon ve federasyonları için 725.000.

Kaybeden yarı finalistler, İngiltere ve Rusya, oyuncuları için 1.3 milyon artı federasyon için 643.000 kişi aldı.

Çeyrek finalde kalanlara – Avustralya, Sırbistan, Arjantin ve Almanya – ödül, tenisçiler arasında dağıtılacak 1,1 milyon ve spor organizasyonu için 515 bin oldu.

Soldaki ilk turda oyunculara 515.000 euro, federasyonları için 256.000 avro teselli ile elenen takımlar.